Anahtar Teslim Tadilat Uygulamalarında Profesyonel Ekiplerle Çalışmanın Önemi

Anahtar Teslim Tadilat Uygulamalarında Profesyonel Ekiplerle Çalışmanın Önemi

Konut, ofis, ve iş yerleri için anahtar teslim tadilat uygulamalarınızı yaparken uzman ekiplerle çalışmanız teslim sonrası sorun yaşamamanız için en önemli husustur. Burada uzmandan kastımız mimari ekiplerdir.

Profesyonel anlamda bir anahtar teslim tadilat için ilk yapılması gereken tadilatın yapılacağı mekanın mevcut ölçülerinin detaylı ve hatasız bir şekilde alınmasıdır. Alınan ölçüler ne kadar detaylı ise işiniz o kadar düzgün çıkacaktır. Ölçü alımından sonraki aşamada mekanınızın projesinin çizilmesi işinizi öngörülebilir hale getirecektir. Bu sayede mekanınızdaki dolu ve boş alanların tespit edilip ihtiyacınıza göre konumlandırılması sağlanacaktır. Tadilata başlamadan işin sonunda ne ile karşılaşacağınızı bilecek ve gerekli değişikliklerin yapılmasını sağlayabileceksiniz. Doğru ve detaylı şekilde yapılan keşif, rölöve çalışması ve projelendirme; anahtar teslim tadilat işinizin maliyetini de en doğru şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır.

Profesyonel Ekiplerle Çalışmanın Önemi

Projelendirme sürecinin bitiminde tadilat sürecine başlandığında öncelikle yerinizin altyapısının inşa edilmesi gerekmektedir. Eğer yıkılacak ve kırılacak parçalar varsa da bu kırım işlemlerinin alt yapı işlerinden önce yapılması gerekmektedir. Alt yapı tesisat işlerinizin bitimiyle birlikte zemin, duvar ve tavan yüzeylerinin oluşturulması ya da düzeltme işlerinin yapılması süreci başlamaktadır. Bu işlemlerin ardından yüzey kaplamalarınızın yapılması süreci işlemeye başlar. Duvarların alçılanması ve boya badana işleri de bu sürece dahildir. Anahtar teslim tadilatınızın en önemli aşamalarından birisi de mobilyalar ve sabit ekipmanların montajıdır. Özellikle konutlarınızda yapılacak mobilya montajlarınızda gardrop, kitaplık gibi duvar dibine gelen ünitelerin duvara sabitlenmesi gereklilikten ziyade zorunluluktur.Deprem ülkesi olmamız nedeniyle bu tip mobilyaların duvara sabitlenmesi olası bir deprem anında görebileceğiniz zararı azaltacaktır.Mobilyalarınızın üretim sürecinde seçilen malzeme ve aksesuarlar özel üretim mobilyanızın maliyeti ve kalitesi ile doğrudan orantılıdır. Malzeme ve aksesuarların hatalı seçilmesi mobilyanızın kullanım sürecini kısaltacaktır. Anahtar teslim tadilatların sorunsuz ilerlemesi için bu konuda akademik eğitim almış profesyoneller aracılığıyla süreci işletmek işinizin ne derece sağlıklı olacağıyla doğrudan bağlantılıdır. Mimarlar ve İç mimarlar haricindeki kişiler basite kaçmak için sizi yanıltabilecek öneriler sunabilirler.

Anahtar Teslim Uygulama         Projeler        İletişim

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir